Ekologisk hudvård

Cecilia Al Saffar, Stockholm

0707640225

revitalis@glocalnet.net

Merja Andersson, Sollentuna

073-993 69 58 mesavon@hotmail.com www.liftyourface.se

Estetisk akupunktur, Biomagnetism, Ansiktsbehandlingar med Rosenserien. Säljer korallsand och andra vit-mineraler samt Rosenserien.

Therese Andersson, Laholm

0454-329311

Marita Axelsson, Moonshine Ekologisk Hudvård, Forshaga

073-3346349 moonshine.ekohud@live.se

Agneta Bengtsson, Agnetas Ekologiska Hudvård, Stilla Ro & Nära i Halmstad

0708-350474 agnetasekologiskahudvard@hotmail.se http://www.agnetasekologiskahudvard.se

Ekologisk Hudvård, Massage mm

Merab Bilos, Merabs Ekoklinik, Bromma

08-26 50 05 merabsekoklinik@gmail.comwww.merabsekoklinik.se

Linda Boden, Ecodea, Fristad

0730-775757 www.ecodea.se

Blogg:

www.ekohudvard-renlyx.blogspot.com

Helena Bohman, Kol & Krita, Mölnbo

070-39144460  helena@kolochkrita.se

Ekologisk hudvård, botanisk pedagog

Ellinor Brolin, Eko Salongen Odensala, Märsta o Sigtuna

0709-650046 ellinor.brolin@gmail.com  Hemsida: ekosalongen.nu

Ekologisk hudvård, lymfmassage

Nina Carlsson, NC Belle, Vallentuna

Boka Direkt

0736-272733 E-post:  sjutassar@gmail.com Hemsida:  www.ncbelle.se

Ekologisk hudvård, kosmetisk tatuering, öronljus, djurterapi med laser, djurkommunikation, alternativa behandlingar för människa

Anneli Dahlin, Värmdö

0733-118077 anneli.dahlin@hotmail.com Naturkosmetisk Ansikte & Kroppsterapeut

Ingela Dahlsten / Ekologiska hud & kroppshälsan i Karlstad

0736-210510 ekologiskhudvard@live.se www.halsoplanet.se

Ammi Davidsson, Ammis Biologiska Hudvård. Nässjö och Sävsjö

0705461344

ammi@biologiskhudvard.se www.biologiskhudvard.se

Lena Engnell, c/o Lena, Hudiksvall

0650-155 21 lena@careoflena.se www.careoflena.se

Eva Enning / L.Eva Ekologisk Hudvård, Nyköping

070-3930824 eva.enning@passagen.se

Ekologisk Hudvård, Massage

Eva Eskilsson, Elme Energi och Hälsa, Ytterby

076-8190678 eva@eehem.se www.elme.eehem.se

Ört- och näringsterapi, ekologisk hudvård, hårmineralanalys mm.

Christina Ericsson , Tarahumana, Ekshärad

070 - 57 33 419 info@tarahumana.se www.tarahumana.se

Marie Eringstad, Eringstads skönhet och välmående, Stockholm

Boka Direkt PerfectBeauty   Boka Direkt StockholmBeauty

076-5558475 marie.eringstad@live.se  Hemsida: www.esvskonhet.se

Taktil, detox och klassisk massage, ekologisk ansiktsbehandling, naturlig Facelift, kosmetisk tatuering mm.

Catrin Främberg, Järfälla

070-1709691 www.kroppochindivid.se

Boka tid

Ansiktsbehandling, koppning, laserterapi, taktipro-utbildning

Helena Gerdes / Helenas Hud & Hälsa, Täby

0703-192294 helena@helenashudohalsa.se

Annika Grans, Örebro

019-120440 / 0730-772 444 info@naturblomma.se www.naturblomma.se

Tina Grubbström, Studio 135, Stockholm / Tyresö

BokaDirekt

070-7713411 studiotina135@gmail.com

Skönhet och Hälsa, Ekologisk ansiktsbehandling, fransar och bryn.

Lena Ollas Gustafsson, Dalarna/Rättvik

Biao Ben Skönhet & Hälsa hemsida: www.biaoben-akupunktur.se 

070-2576109 lena_biaoben@hotmail.se

 Socionom, Cert. Alternativterapeut TCM, Estetisk akupunktur  

Inga-Lill Hansson, Masten Hud & Massage, Tyresö

070-5627876 ingalill@crossnet.se

Ekologisk Hudvård, Massage

Susanne Håkansson / Sussie Naturkosmetisk Hudvård, Karlshamn

0709-981012 sussie.hakansson@hotmail.com

Linda Johannisson / Eco-Vivendi, Karlskrona Gullberna Park

Tlf 0733-500 309linda@golfmartin.com

Cecilia Johansson, Perfect Beauty Sverige AB

www.kosmetisktatuering.nu    www.perfectbeauty.nu

Boka tid

Förmansvägen 36-38 11759 Stockholm

070-7464133 cecilia.johansson@ecoskin.se

Eva Karlsson, Ljungby

0730430914 info@klinikleva.se www.klinikleva.se

Margareta Lindblad "Willma massage & akupunktur i Åmot". 
Willma Guides Bruksvägen 9, 816 95 Åmot 0297-571818 
margareta@willmaguides.se www.willmaguides.se

Cecilia Ljungström, Falkenberg

0730-418494 cissiljungstrom@hotmail.se

Susanna Matsson / Primaderma, Sundbyberg

0735-214981 susanna.matsson@gmail.com

Malin Nilsson, Hud i Balans, Ystad

0411-12999 www.hudibalans.se

Naturkosmetisk hudvård

Sara Nomberg, Stockholm

070-4331371 info@bysara.se  Hemsida: www.bysara.se 

Dipl. ekologisk hudvårdsterapeut och lärare. Driver den ekologiska hudvårdsserien By Sara.

Jessica Norling, Piel Natural, Månkarbo

029-351560 jessicanorling@live.se

Marianne Norström, Ludvika, Spa & Hälsoterapeut, Akupressör 
070 626 17 36 mavera@teliamail.com www.maveras.se

Säljer ekologiska hudvårdsprodukter från Eqology samt Rosenserien.

Anna Olofsdotter, Vargön

076-8157336 anna@hudlyftet.se

http://www.hudlyftet.se/

Carol Reinholdt, Carols Corner, Göteborg

0705-811850 info@carolscorner.se www.carolscorner.se

Jeanette Rosendahl, Rosendahls Hudvård, Huddinge

Boka tid

073-4179995 jeanette@rosendahlshudvard.se www.rosendahlshudvard.se

Astrid Seter, Siris Oas, Borlänge

0768-100511 info@sirisoas.se www.sirisoas.se

Ayurveda, aromaterapi, ansiktsbehandlingar, Spa enligt TCM, Kraniosacral terapi, ChiBall mm

Ingela Sjöberg, Ecoday, Gävle, Dipl. Ekologisk Hudvårdsterapeut & Hälsopedagog

070-635 44 66 info@ecoday.se http://www.ecoday.se

Inger Solén, Soléns Naturpraktik, Mora

073-1817961 solensnaturpraktik@gmail.com www.solensnaturpraktik.se

Spa-terapi, ansiktsbehandlingar, massage, örtmedicin, medicinsk yoga mm

Monica Söderberg, Monicas Eco Hudvård, Smålandsstenar

070-2885792 monica@ecohud.se www.ecohud.se

Maria Svensson, Aromia, Växjö

070-4393108 maria@aromiamassage.se

www.aromia.vpsite.se

Aromamassage, fotzonterapi, Naturkosmetisk Ansiktsbehandling

Mia Åtting, Borlänge

0243-55 01 70 info@naturligskonhet.se www.naturligskonhet.se

Maria Zeffer, Vallentuna

073-5331562 maria@aromakompassen.se 
Hemsida: http://aromakompassen.se/om%20mig.html

Aromaterapi, dipl. Näringsrådgivare, Naturkosmetisk Hudvård

Mia Åtting, Naturlig Skönhet 
Södra Gyllegatan 109, 784 36 Borlänge 
0243-55 01 70 info@naturligskonhet.se

www.naturligskonhet.se

Elisabeth Öhlund, Elisabeth Naturkosmetisk Hudvård, Alnö

076-2058862 elisabeth.oh@telia.com